Computer memory Lenovo ThinkBook 16p G5 IRX (21N5)
16GB memory for Lenovo ThinkBook 16p G5 IRX (21N5). The memory has 262 Pin SO DIMM and works with a voltage of 1,1 volt. This computer memory was tested by us for Lenovo ThinkBook 16p G5 IRX (21N5). This ensures that this memory expansion can also be utilised together with the original RAM used in ThinkBook 16p G5 IRX (21N5).
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 5600MHz |
| JEDEC standard | PC5-44800S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo ThinkBook |
| Device series | ThinkBook 16P series |
| Device name | ThinkBook 16p G5 IRX (21N5) |
| Memory ex works | 16GB / 32GB |
| Maximum memory | 96GB / 32GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: 21N50008BM, 21N50008CK, 21N50008CY, 21N50008DS, 21N50008DT, 21N50008DU, 21N50008FR, 21N50008GE, 21N50008GM, 21N50008HV, 21N50008IW, 21N50008IX, 21N50008LT, 21N50008MB, 21N50008MH, 21N50008ML, 21N50008MX, 21N50008MZ, 21N50008PB, 21N50008PG, 21N50008RM, 21N50008SC, 21N50008SP, 21N50008TR, 21N50008UK, 21N5000VBM, 21N5000VCK, 21N5000VCY, 21N5000VDS, 21N5000VDT, 21N5000VDU, 21N5000VFR, 21N5000VGE, 21N5000VGM, 21N5000VHV, 21N5000VIW, 21N5000VIX, 21N5000VLT, 21N5000VMB, 21N5000VMH, 21N5000VML, 21N5000VMX, 21N5000VMZ, 21N5000VPB, 21N5000VPG, 21N5000VRM, 21N5000VSC, 21N5000VSP, 21N5000VTR, 21N5000VUK, 21N50010BM, 21N50010CK, 21N50010CY, 21N50010DS, 21N50010DT, 21N50010DU, 21N50010FR, 21N50010GE, 21N50010GM, 21N50010HV, 21N50010IW, 21N50010IX, 21N50010LT, 21N50010MB, 21N50010MH, 21N50010ML, 21N50010MX, 21N50010MZ, 21N50010PB, 21N50010PG, 21N50010RM, 21N50010SC, 21N50010SP, 21N50010TR, 21N50010UK, 21N50011BM, 21N50011CK, 21N50011CY, 21N50011DS, 21N50011DT, 21N50011DU, 21N50011FR, 21N50011GE, 21N50011GM, 21N50011HV, 21N50011IW, 21N50011IX, 21N50011LT, 21N50011MB, 21N50011MH, 21N50011ML, 21N50011MX, 21N50011MZ, 21N50011PB, 21N50011PG, 21N50011RM, 21N50011SC, 21N50011SP, 21N50011TR, 21N50011UK, etc.
|
Order info
| Item number | SP538550 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169003914 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkBook 16p G5 IRX (21N5) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkBook 16p G5 IRX (21N5)
Login