Computer memory Lenovo ThinkCentre M70q Gen 6 (13A5)
16GB memory for Lenovo ThinkCentre M70q Gen 6 (13A5). The offered memory is a DDR5 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 6400MHz |
| JEDEC standard | PC5-51200S |
| Type | CSODIMM (Clocked Unbuffered SO DIMM) |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkCentre |
| Device series | ThinkCentre M70 series |
| Device name | ThinkCentre M70q Gen 6 (13A5) |
| Memory ex works | 16GB / 32GB |
| Maximum memory | 128GB / 64GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | Passend for die folgenden Modelle: 13A5000KBL, 13A5000KCR, 13A5000KEE, 13A5000KEU, 13A5000KFN, 13A5000KFR, 13A5000KGE, 13A5000KHX, 13A5000KIX, 13A5000KIX, 13A5000KIX, 13A5000KMB, 13A5000KMD, 13A5000KMF, 13A5000KMG, 13A5000KMH, 13A5000KML, 13A5000KMS, 13A5000KMS, 13A5000KMX, 13A5000KMZ, 13A5000KMZ, 13A5000KNX, 13A5000KPB, 13A5000KPG, 13A5000KPG, 13A5000KRI, 13A5000KSP, 13A5000KTR, 13A5000KZY, 13A5000LBL, 13A5000LCR, 13A5000LEE, 13A5000LEU, 13A5000LFN, 13A5000LFR, 13A5000LGE, 13A5000LHX, 13A5000LIX, 13A5000LIX, 13A5000LIX, 13A5000LMB, 13A5000LMD, 13A5000LMF, 13A5000LMG, 13A5000LMH, 13A5000LML, 13A5000LMS, 13A5000LMS, 13A5000LMX, 13A5000LMZ, 13A5000LMZ, 13A5000LNX, 13A5000LPB, 13A5000LPG, 13A5000LPG, 13A5000LRI, 13A5000LSP, 13A5000LTR, 13A5000LZY, 13A5000MBL, 13A5000MCR, 13A5000MEE, 13A5000MEU, 13A5000MFN, 13A5000MFR, 13A5000MGE, 13A5000MHX, 13A5000MIX, 13A5000MIX, 13A5000MIX, 13A5000MMB, 13A5000MMD, 13A5000MMF, 13A5000MMG, 13A5000MMH, 13A5000MML, 13A5000MMS, 13A5000MMS, 13A5000MMX, 13A5000MMZ, 13A5000MMZ, 13A5000MNX, 13A5000MPB, 13A5000MPG, 13A5000MPG, 13A5000MRI, 13A5000MSP, 13A5000MTR, 13A5000MZY, etc.
|
Order info
| Item number | SP587304 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169600533 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkCentre M70q Gen 6 (13A5) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkCentre M70q Gen 6 (13A5)
Login