Memory for desktop Lenovo ThinkCentre M70t Gen 6 (12YH)
The RAM memory expands the memory capacity of Lenovo ThinkCentre M70t Gen 6 (12YH) by 16GB. The offered memory is a DDR5 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 6400MHz |
| JEDEC standard | PC5-51200U |
| Type | CUDIMM (Clocked Unbuffered UDIMM) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkCentre |
| Device series | ThinkCentre M70 series |
| Device name | ThinkCentre M70t Gen 6 (12YH) |
| Memory ex works | 8GB / 16GB / 32GB |
| Maximum memory | 256GB / 128GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 4 |
| Note | Passend for die folgenden Modelle: 12YH0003GE, 12YH0003PG, 12YH0003RI, 12YH0003ZY, 12YH0004GE, 12YH000BGE, 12YH000BIX, 12YH000BPB, 12YH000BSP, 12YH000CCR, 12YH000CFR, 12YH000CGE, 12YH000CMB, 12YH000CMD, 12YH000CPG, 12YH000CPG, 12YH000CSP, 12YH000CTR, 12YH000EBL, 12YH000ECR, 12YH000EEE, 12YH000EGE, 12YH000EIX, 12YH000EPG, 12YH001SEU, 12YH001SGE, 12YH001SIX, 12YH001SMB, 12YH001SSP, 12YH001TFN, 12YH001THX, 12YH001TIX, 12YH001TMH, 12YH001TML, 12YH001TMX, 12YH001UBL, 12YH001UCR, 12YH001UFN, 12YH001UGE, 12YH001UMG, 12YH001UMS, 12YH001UMS, 12YH001UMX, 12YH001UNX, 12YH001UPB, 12YH001VFR, 12YH001VGE, 12YH001VIX, 12YH001VMZ, 12YH001VRI, 12YH001VTR, 12YH001WFN, 12YH001WGE, 12YH001WMB, 12YH001WMF, 12YH001WMG, 12YH001WMS, 12YH001WPG, 12YH001XEE, 12YH001XEU, 12YH001XFR, 12YH001XGE, 12YH001XIX, 12YH001XMH, 12YH001XML, 12YH001XMS, 12YH001XMZ, 12YH001XNX, 12YH001XPB, 12YH001XPG, 12YH001XRI, 12YH001XZY, 12YH001YGE, 12YH001YMD, 12YH001YMG, 12YH001YMH, 12YH001YML, 12YH0020GE, 12YH0020HX, 12YH0020IX, 12YH0020MD, 12YH0020MS, 12YH0020MZ, 12YH0020MZ, 12YH0020NX, 12YH0021EE, 12YH0021EU, 12YH0021GE, 12YH0021HX, 12YH0021MX, 12YH0021MZ, 12YH0021MZ, 12YH0021TR, 12YH0021ZY, 12YH0022BL, 12YH0022GE, 12YH0022MF, 12YH0022MS, 12YH0023GE, 12YH0023IX, 12YH0023IX, 12YH0023MF, etc.
|
Order info
| Item number | SP587316 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169600571 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkCentre M70t Gen 6 (12YH) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkCentre M70t Gen 6 (12YH)
Login