Computer memory Lenovo ThinkCentre M90a Gen 5 (12SH)
The memory increases the RAM memory of Lenovo ThinkCentre M90a Gen 5 (12SH) by 16GB. The offered memory is a DDR5 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 4800MHz |
| JEDEC standard | PC5-38400S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkCentre |
| Device series | ThinkCentre M90 series |
| Device name | ThinkCentre M90a Gen 5 (12SH) |
| Memory ex works | 8GB / 16GB |
| Maximum memory | 96GB / 64GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: 12SH0000BL, 12SH0000CK, 12SH0000CR, 12SH0000EE, 12SH0000EU, 12SH0000FN, 12SH0000FR, 12SH0000GE, 12SH0000HX, 12SH0000IL, 12SH0000IX, 12SH0000MB, 12SH0000MD, 12SH0000MF, 12SH0000MG, 12SH0000MH, 12SH0000ML, 12SH0000MS, 12SH0000MT, 12SH0000MX, 12SH0000MZ, 12SH0000NX, 12SH0000PB, 12SH0000PG, 12SH0000RI, 12SH0000SP, 12SH0000TR, 12SH0000UK, 12SH0000ZY, 12SH0001BL, 12SH0001CK, 12SH0001CR, 12SH0001EE, 12SH0001EU, 12SH0001FN, 12SH0001FR, 12SH0001GE, 12SH0001HX, 12SH0001IL, 12SH0001IX, 12SH0001MB, 12SH0001MD, 12SH0001MF, 12SH0001MG, 12SH0001MH, 12SH0001ML, 12SH0001MS, 12SH0001MT, 12SH0001MX, 12SH0001MZ, 12SH0004IL, 12SH0004IX, 12SH0004MB, 12SH0004MD, 12SH0004MF, 12SH0004MG, 12SH0004MH, 12SH0004ML, 12SH0004MS, 12SH0004MT, 12SH0004MX, 12SH0004MZ, 12SH0004NX, 12SH0004PB, 12SH0004PG, 12SH0004RI, 12SH0004SP, 12SH0004TR, 12SH0004UK, 12SH0004ZY, 12SH0005BL, 12SH0005CK, 12SH0005CR, 12SH0005EE, 12SH0005EU, 12SH0005FN, 12SH0005FR, 12SH0005GE, 12SH0005HX, 12SH0005IL, 12SH0005IX, 12SH0005MB, 12SH0005MD, 12SH0005MF, 12SH0005MG, 12SH0005MH, 12SH0005ML, 12SH0005MS, 12SH0005MT, 12SH0005MX, 12SH0005MZ, 12SH0005NX, 12SH0005PB, 12SH0005PG, 12SH0005RI, 12SH0005SP, 12SH0005TR, 12SH0005UK, 12SH0005ZY, 12SH0006BL, etc.
|
Order info
| Item number | SP530322 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4067488945304 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkCentre M90a Gen 5 (12SH) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkCentre M90a Gen 5 (12SH)
Login