Memory for desktop Lenovo ThinkCentre M90a Gen 5 (12SK)
16GB memory for Lenovo ThinkCentre M90a Gen 5 (12SK). The offered memory is a DDR5 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 4800MHz |
| JEDEC standard | PC5-38400S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkCentre |
| Device series | ThinkCentre M90 series |
| Device name | ThinkCentre M90a Gen 5 (12SK) |
| Memory ex works | 16GB (1x16GB) |
| Maximum memory | 96GB / 64GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: 12SK0005BL, 12SK0005CK, 12SK0005CR, 12SK0005EE, 12SK0005EU, 12SK0005FN, 12SK0005FR, 12SK0005GE, 12SK0005HX, 12SK0005IL, 12SK0005IX, 12SK0005MB, 12SK0005MD, 12SK0005MF, 12SK0005MG, 12SK0005MH, 12SK0005ML, 12SK0005MS, 12SK0005MT, 12SK0005MX, 12SK0005MZ, 12SK0005NX, 12SK0005PB, 12SK0005PG, 12SK0005RI, 12SK0005SP, 12SK0005TR, 12SK0005UK, 12SK0005ZY, 12SK0006BL, 12SK0006CK, 12SK0006CR, 12SK0006EE, 12SK0006EU, 12SK0006FN, 12SK0006FR, 12SK0006GE, 12SK0006HX, 12SK0006IL, 12SK0006IX, 12SK0006MB, 12SK0006MD, 12SK0006MF, 12SK0006MG, 12SK0006MH, 12SK0006ML, 12SK0006MS, 12SK0006MT, 12SK0006MX, 12SK0006MZ, etc.
|
Order info
| Item number | SP530326 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4067488945342 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkCentre M90a Gen 5 (12SK) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkCentre M90a Gen 5 (12SK)
Login