Computer memory Lenovo ThinkCentre M90t Gen 3 (11TU)
The RAM memory expands the memory capacity of Lenovo ThinkCentre M90t Gen 3 (11TU) by 16GB. The memory has 288 Pin DIMM and works with a voltage of 1,1 volt. You will profit with the high quality RAM expansion of phs memory®, as well as the support of our memory specialists.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 4800MHz |
| JEDEC standard | PC5-38400U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkCentre |
| Device series | ThinkCentre M90 series |
| Device name | ThinkCentre M90t Gen 3 (11TU) |
| Memory ex works | 32GB |
| Maximum memory | 128GB |
| Memory Slots | 4 |
| Note | suitable for the following models: 11TU000DBL, 11TU000DCK, 11TU000DCR, 11TU000DEE, 11TU000DEU, 11TU000DFN, 11TU000DFR, 11TU000DGE, 11TU000DHX, 11TU000DIL, 11TU000DIX, 11TU000DMB, 11TU000DMD, 11TU000DMF, 11TU000DMG, 11TU000DMH, 11TU000DML, 11TU000DMS, 11TU000DMX, 11TU000DMZ, 11TU000DNX, 11TU000DPB, 11TU000DPG, 11TU000DRI, 11TU000DSP, 11TU000DTX, 11TU000DUK, 11TU000DZY, 11TU000EBL, 11TU000ECK, 11TU000ECR, 11TU000EEE, 11TU000EEU, 11TU000EFN, 11TU000EFR, 11TU000EGE, 11TU000EHX, 11TU000EIL, 11TU000EIX, 11TU000EMB, 11TU000EMD, 11TU000EMF, 11TU000EMG, 11TU000EMH, 11TU000EML, 11TU000EMS, 11TU000EMX, 11TU000EMZ, 11TU000ENX, 11TU000EPB, etc.
|
Order info
| Item number | SP435078 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578979829 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkCentre M90t Gen 3 (11TU) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkCentre M90t Gen 3 (11TU)
Login