Computer memory Lenovo ThinkCentre M90t Gen 3 (11TV)
Expand the memory of your Lenovo ThinkCentre M90t Gen 3 (11TV) by 16GB. The offered memory is a DDR5 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your desktop upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 4800MHz |
| JEDEC standard | PC5-38400U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkCentre |
| Device series | ThinkCentre M90 series |
| Device name | ThinkCentre M90t Gen 3 (11TV) |
| Memory ex works | 32GB |
| Maximum memory | 128GB |
| Memory Slots | 4 |
| Note | suitable for the following models: 11TV0000BL, 11TV0000CK, 11TV0000CR, 11TV0000EE, 11TV0000FR, 11TV0000GE, 11TV0000HX, 11TV0000IL, 11TV0000IX, 11TV0000MB, 11TV0000MD, 11TV0000MF, 11TV0000MG, 11TV0000MH, 11TV0000ML, 11TV0000MS, 11TV0000MZ, 11TV0000PB, 11TV0000PG, 11TV0000RI, 11TV0000SP, 11TV0000TU, 11TV0000UK, 11TV0000ZY, 11TV0001BL, 11TV0001CK, 11TV0001CR, 11TV0001EE, 11TV0001FR, 11TV0001GE, 11TV0001HX, 11TV0001IL, 11TV0001IX, 11TV0001MB, 11TV0001MD, 11TV0001MF, 11TV0001MG, 11TV0001MH, 11TV0001ML, 11TV0001MS, 11TV0001MZ, 11TV0001PB, 11TV0001PG, 11TV0001RI, 11TV0001SP, 11TV0001TU, 11TV0001UK, 11TV0001ZY, 11TV0002BL, 11TV0002CK, 11TV0005GE, 11TV0005HX, 11TV0005IL, 11TV0005IX, 11TV0005MB, 11TV0005MD, 11TV0005MF, 11TV0005MG, 11TV0005MH, 11TV0005ML, 11TV0005MS, 11TV0005MZ, 11TV0005PB, 11TV0005PG, 11TV0005RI, 11TV0005SP, 11TV0005TU, 11TV0005UK, 11TV0005ZY, 11TV0006BL, 11TV0006CK, 11TV0006CR, 11TV0006EE, 11TV0006FR, 11TV0006GE, 11TV0006HX, 11TV0006IL, 11TV0006IX, 11TV0006MB, 11TV0006MD, 11TV0006MF, 11TV0006MG, 11TV0006MH, 11TV0006ML, 11TV0006MS, 11TV0006MZ, 11TV0006PB, 11TV0006PG, 11TV0006RI, 11TV0006SP, 11TV0006TU, 11TV0006UK, 11TV0006ZY, 11TV0007BL, 11TV0007CK, 11TV0007CR, 11TV0007EE, 11TV0007FR, 11TV0007GE, 11TV0007HX, etc.
|
Order info
| Item number | SP435081 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578979836 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkCentre M90t Gen 3 (11TV) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkCentre M90t Gen 3 (11TV)
Login