Memory for desktop Lenovo ThinkCentre M90t Gen 4 (12HL)
The memory increases the RAM memory of Lenovo ThinkCentre M90t Gen 4 (12HL) by 16GB. The memory module has 288 Pin DIMM and a voltage of 1,1 volt. You will profit with the high quality RAM expansion of phs memory®, as well as the support of our memory specialists.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 4800MHz |
| JEDEC standard | PC5-38400U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkCentre |
| Device series | ThinkCentre M90 series |
| Device name | ThinkCentre M90t Gen 4 (12HL) |
| Memory ex works | 16GB / 32GB |
| Maximum memory | 192GB / 128GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 4 |
| Note | suitable for the following models: 12HL0000BL, 12HL0000CK, 12HL0000CR, 12HL0000EE, 12HL0000EU, 12HL0000FN, 12HL0000FR, 12HL0000GE, 12HL0000HX, 12HL0000IL, 12HL0000IX, 12HL0000MB, 12HL0000MD, 12HL0000MF, 12HL0000MG, 12HL0000MH, 12HL0000ML, 12HL0000MS, 12HL0000MT, 12HL0000MX, 12HL0000MZ, 12HL0000NX, 12HL0000PB, 12HL0000PG, 12HL0000RI, 12HL0000SP, 12HL0000TR, 12HL0000UK, 12HL0000ZY, 12HL0001BL, 12HL0001CK, 12HL0001CR, 12HL0001EE, 12HL0001EU, 12HL0001FN, 12HL0001FR, 12HL0001GE, 12HL0001HX, 12HL0001IL, 12HL0001IX, 12HL0001MB, 12HL0001MD, 12HL0001MF, 12HL0001MG, 12HL0001MH, 12HL0001ML, 12HL0001MS, 12HL0001MT, 12HL0001MX, 12HL0001MZ, etc.
|
Order info
| Item number | SP533245 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4067488975097 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkCentre M90t Gen 4 (12HL) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkCentre M90t Gen 4 (12HL)
Login