Computer memory Lenovo ThinkEdge SE30n Gen2 (13LV)
The memory increases the RAM memory of Lenovo ThinkEdge SE30n Gen2 (13LV) by 16GB. The memory module has 262 Pin SO DIMM and a voltage of 1,1 volt. You will profit with the high quality RAM expansion of phs memory®, as well as the support of our memory specialists.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 5600MHz |
| JEDEC standard | PC5-44800S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkEdge |
| Device series | ThinkEdge SE30 series |
| Device name | ThinkEdge SE30n Gen2 (13LV) |
| Memory ex works | 8GB / 16GB |
| Maximum memory | 48GB |
| Memory Slots | 1 |
| Note | Passend for die folgenden Modelle: 13LV0006EE, 13LV0006FR, 13LV0006GA, 13LV0006GE, 13LV0006IX, 13LV0006IX, 13LV0006IX, 13LV0006MD, 13LV0006MF, 13LV0006MH, 13LV0006ML, 13LV0006MS, 13LV0006MS, 13LV0006MZ, 13LV0006MZ, 13LV0006PG, 13LV0006PG, 13LV0006SP, 13LV0007EE, 13LV0007FR, 13LV0007GA, 13LV0007GE, 13LV0007IX, 13LV0007IX, 13LV0007IX, 13LV0007MD, 13LV0007MF, 13LV0007MH, 13LV0007ML, 13LV0007MS, 13LV0007MS, 13LV0007MZ, 13LV0007MZ, 13LV0007PG, 13LV0007PG, 13LV0007SP, 13LV000KGE, etc.
|
Order info
| Item number | SP610336 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169836932 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkEdge SE30n Gen2 (13LV) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkEdge SE30n Gen2 (13LV)
Login