Memory for laptop Lenovo ThinkPad T15p Gen 3 (21DA)
The RAM memory expands the memory capacity of Lenovo ThinkPad T15p Gen 3 (21DA) by 16GB. The offered memory is a DDR5 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 4800MHz |
| JEDEC standard | PC5-38400S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo ThinkPad |
| Device series | ThinkPad T15 series |
| Device name | ThinkPad T15p Gen 3 (21DA) |
| Memory ex works | 32GB |
| Maximum memory | 64GB |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: 21DA0003BM, 21DA0003CK, 21DA0003CX, 21DA0003CY, 21DA0003EE, 21DA0003FR, 21DA0003GB, 21DA0003GE, 21DA0003GM, 21DA0003HV, 21DA0003IW, 21DA0003IX, 21DA0003MB, 21DA0003MD, 21DA0003MH, 21DA0003ML, 21DA0003MS, 21DA0003MX, 21DA0003MZ, 21DA0003PB, 21DA0003PG, 21DA0003RI, 21DA0003SC, 21DA0003SP, 21DA0003TX, 21DA0003UK, 21DA0004BM, 21DA0004CK, 21DA0004CX, 21DA0004CY, 21DA0004EE, 21DA0004FR, 21DA0004GB, 21DA0004GE, 21DA0004GM, 21DA0004HV, 21DA0004IW, 21DA0004IX, 21DA0004MB, 21DA0004MD, 21DA0004MH, 21DA0004ML, 21DA0004MS, 21DA0004MX, 21DA0004MZ, 21DA0004PB, 21DA0004PG, 21DA0004RI, 21DA0004SC, 21DA0004SP, 21DA0007RI, 21DA0007SC, 21DA0007SP, 21DA0007TX, 21DA0007UK, 21DA0008BM, 21DA0008CK, 21DA0008CX, 21DA0008CY, 21DA0008EE, 21DA0008FR, 21DA0008GB, 21DA0008GE, 21DA0008GM, 21DA0008HV, 21DA0008IW, 21DA0008IX, 21DA0008MB, 21DA0008MD, 21DA0008MH, 21DA0008ML, 21DA0008MS, 21DA0008MX, 21DA0008MZ, 21DA0008PB, 21DA0008PG, 21DA0008RI, 21DA0008SC, 21DA0008SP, 21DA0008TX, 21DA0008UK, 21DA0009BM, 21DA0009CK, 21DA0009CX, 21DA0009CY, 21DA0009EE, 21DA0009FR, 21DA0009GB, 21DA0009GE, 21DA0009GM, 21DA0009HV, 21DA0009IW, 21DA0009IX, 21DA0009MB, 21DA0009MD, 21DA0009MH, 21DA0009ML, 21DA0009MS, 21DA0009MX, 21DA0009MZ, etc.
|
Order info
| Item number | SP432202 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578951399 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkPad T15p Gen 3 (21DA) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkPad T15p Gen 3 (21DA)
Login