Computer memory Lenovo ThinkPad T16 Gen 2 (Intel) (21HH) DDR5
16GB memory for Lenovo ThinkPad T16 Gen 2 (Intel) (21HH) DDR5. The memory module has 262 Pin SO DIMM and a voltage of 1,1 volt. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your laptop upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 5600MHz |
| JEDEC standard | PC5-44800S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo ThinkPad |
| Device series | ThinkPad T16 series |
| Device name | ThinkPad T16 Gen 2 (Intel) (21HH) DDR5 |
| Memory ex works | 16GB non removable, 8GB / 16GB removable |
| Maximum memory | 64GB / 32GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 1 |
| Note | suitable for the following models: 21HH0024AT, 21HH0024BM, 21HH0024CK, 21HH0024CX, 21HH0024CY, 21HH0024EE, 21HH0024FR, 21HH0024GB, 21HH0024GE, 21HH0024GM, 21HH0024HV, 21HH0024IW, 21HH0024IX, 21HH0024MB, 21HH0024MD, 21HH0024MH, 21HH0024ML, 21HH0024MS, 21HH0024MX, 21HH0024MZ, 21HH0024PB, 21HH0024PG, 21HH0024RI, 21HH0024SC, 21HH0024SP, 21HH0024TX, 21HH0024UK, 21HH0025AT, 21HH0025BM, 21HH0025CK, 21HH0025CX, 21HH0025CY, 21HH0025EE, 21HH0025FR, 21HH0025GB, 21HH0025GE, 21HH0025GM, 21HH0025HV, 21HH0025IW, 21HH0025IX, 21HH0025MB, 21HH0025MD, 21HH0025MH, 21HH0025ML, 21HH0025MS, 21HH0025MX, 21HH0025MZ, 21HH0025PB, 21HH0025PG, 21HH0025RI, 21HH0028MS, 21HH0028MX, 21HH0028MZ, 21HH0028PB, 21HH0028PG, 21HH0028RI, 21HH0028SC, 21HH0028SP, 21HH0028TX, 21HH0028UK, 21HH0029AT, 21HH0029BM, 21HH0029CK, 21HH0029CX, 21HH0029CY, 21HH0029EE, 21HH0029FR, 21HH0029GB, 21HH0029GE, 21HH0029GM, 21HH0029HV, 21HH0029IW, 21HH0029IX, 21HH0029MB, 21HH0029MD, 21HH0029MH, 21HH0029ML, 21HH0029MS, 21HH0029MX, 21HH0029MZ, 21HH0029PB, 21HH0029PG, 21HH0029RI, 21HH0029SC, 21HH0029SP, 21HH0029TX, 21HH0029UK, 21HH002AAT, 21HH002ABM, 21HH002ACK, 21HH002ACX, 21HH002ACY, 21HH002AEE, 21HH002AFR, 21HH002AGB, 21HH002AGE, 21HH002AGM, 21HH002AHV, 21HH002AIW, 21HH002AIX, etc.
|
Order info
| Item number | SP474560 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4067488380686 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkPad T16 Gen 2 (Intel) (21HH) DDR5 |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkPad T16 Gen 2 (Intel) (21HH) DDR5
Login