Memory for desktop Lenovo ThinkSmart Core Gen 2+CTRL MTR (12WA)
16GB memory for Lenovo ThinkSmart Core Gen 2+CTRL MTR (12WA). The memory has 262 Pin SO DIMM and works with a voltage of 1,1 volt. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your desktop upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 5600MHz |
| JEDEC standard | PC5-44800S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkSmart Core |
| Device series | ThinkSmart Core Gen 2 series |
| Device name | ThinkSmart Core Gen 2+CTRL MTR (12WA) |
| Memory ex works | 16GB (2x8GB) |
| Maximum memory | 96GB |
| Memory Slots | 2 |
| Note | Passend for die folgenden Modelle: 12WA0004BL, 12WA0004CR, 12WA0004EU, 12WA0004FN, 12WA0004FR, 12WA0004GE, 12WA0004HX, 12WA0004IX, 12WA0004IX, 12WA0004IX, 12WA0004MB, 12WA0004MD, 12WA0004MF, 12WA0004MG, 12WA0004ML, 12WA0004MS, 12WA0004MS, 12WA0004NX, 12WA0004PB, 12WA0004PG, 12WA0004PG, 12WA0004RI, 12WA0004SP, 12WA0004ZY, 12WA000ABL, 12WA000ACR, 12WA000AEU, 12WA000AFN, 12WA000AFR, 12WA000AGE, 12WA000AHX, 12WA000AIX, 12WA000AIX, 12WA000AIX, 12WA000AMB, 12WA000AMD, 12WA000AMF, 12WA000AMG, 12WA000AML, 12WA000AMS, 12WA000AMS, 12WA000ANX, 12WA000APB, 12WA000APG, 12WA000APG, 12WA000ARI, 12WA000ASP, 12WA000AZY, etc.
|
Order info
| Item number | SP577430 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169487158 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkSmart Core Gen 2+CTRL MTR (12WA) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkSmart Core Gen 2+CTRL MTR (12WA)
Login