Computer memory Lenovo ThinkSmart Core Gen 2+IPCTRL MTR (12WE)
16GB memory for Lenovo ThinkSmart Core Gen 2+IPCTRL MTR (12WE). The offered memory is a DDR5 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. This computer memory was tested by us for Lenovo ThinkSmart Core Gen 2+IPCTRL MTR (12WE). This ensures that this memory expansion can also be utilised together with the original RAM used in ThinkSmart Core Gen 2+IPCTRL MTR (12WE).
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 5600MHz |
| JEDEC standard | PC5-44800S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkSmart Core |
| Device series | ThinkSmart Core Gen 2 series |
| Device name | ThinkSmart Core Gen 2+IPCTRL MTR (12WE) |
| Memory ex works | 16GB (2x8GB) |
| Maximum memory | 96GB |
| Memory Slots | 2 |
| Note | Passend for die folgenden Modelle: 12WE0007BL, 12WE0007CR, 12WE0007EU, 12WE0007FN, 12WE0007FR, 12WE0007GE, 12WE0007HX, 12WE0007IX, 12WE0007IX, 12WE0007IX, 12WE0007MB, 12WE0007MD, 12WE0007MF, 12WE0007MG, 12WE0007ML, 12WE0007MS, 12WE0007MS, 12WE0007NX, 12WE0007PB, 12WE0007PG, 12WE0007PG, 12WE0007RI, 12WE0007SP, 12WE0007ZY, 12WE000BBL, 12WE000BCR, 12WE000BEU, 12WE000BFN, 12WE000BFR, 12WE000BGE, 12WE000BHX, 12WE000BIX, 12WE000BIX, 12WE000BIX, 12WE000BMB, 12WE000BMD, 12WE000BMF, 12WE000BMG, 12WE000BML, 12WE000BMS, 12WE000BMS, 12WE000BNX, 12WE000BPB, 12WE000BPG, 12WE000BPG, 12WE000BRI, 12WE000BSP, 12WE000BZY, etc.
|
Order info
| Item number | SP577438 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169487172 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkSmart Core Gen 2+IPCTRL MTR (12WE) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkSmart Core Gen 2+IPCTRL MTR (12WE)
Login