Computer memory Lenovo ThinkStation P360 Tiny (30FA)
16GB memory for Lenovo ThinkStation P360 Tiny (30FA). The memory has 262 Pin SO DIMM and works with a voltage of 1,1 volt. This memory is 100% compatible to Lenovo ThinkStation P360 Tiny (30FA).
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 4800MHz |
| JEDEC standard | PC5-38400S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Workstation |
| Device family | Lenovo ThinkStation |
| Device series | ThinkStation P360 series |
| Device name | ThinkStation P360 Tiny (30FA) |
| Memory ex works | 32GB |
| Maximum memory | 64GB |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: 30FA000BBL, 30FA000BCK, 30FA000BCR, 30FA000BEE, 30FA000BEU, 30FA000BFR, 30FA000BGE, 30FA000BHX, 30FA000BIL, 30FA000BIX, 30FA000BMB, 30FA000BMD, 30FA000BMF, 30FA000BMG, 30FA000BMH, 30FA000BML, 30FA000BMS, 30FA000BMZ, 30FA000BNX, 30FA000BPB, 30FA000BPG, 30FA000BRI, 30FA000BSP, 30FA000BTX, 30FA000BUK, 30FA000BZY, 30FA000CBL, 30FA000CCK, 30FA000CCR, 30FA000CEE, 30FA000CEU, 30FA000CFR, 30FA000CGE, 30FA000CHX, 30FA000CIL, 30FA000CIX, 30FA000CMB, 30FA000CMD, 30FA000CMF, 30FA000CMG, 30FA000CMH, 30FA000CML, 30FA000CMS, 30FA000CMZ, 30FA000CNX, 30FA000CPB, 30FA000CPG, 30FA000CRI, 30FA000CSP, 30FA000CTX, 30FA000FRI, 30FA000FSP, 30FA000FTX, 30FA000FUK, 30FA000FZY, 30FA000GBL, 30FA000GCK, 30FA000GCR, 30FA000GEE, 30FA000GEU, 30FA000GFR, 30FA000GGE, 30FA000GHX, 30FA000GIL, 30FA000GIX, 30FA000GMB, 30FA000GMD, 30FA000GMF, 30FA000GMG, 30FA000GMH, 30FA000GML, 30FA000GMS, 30FA000GMZ, 30FA000GNX, 30FA000GPB, 30FA000GPG, 30FA000GRI, 30FA000GSP, 30FA000GTX, 30FA000GUK, 30FA000GZY, 30FA000HBL, 30FA000HCK, 30FA000HCR, 30FA000HEE, 30FA000HEU, 30FA000HFR, 30FA000HGE, 30FA000HHX, 30FA000HIL, 30FA000HIX, 30FA000HMB, 30FA000HMD, 30FA000HMF, 30FA000HMG, 30FA000HMH, 30FA000HML, 30FA000HMS, 30FA000HMZ, 30FA000HNX, etc.
|
Order info
| Item number | SP416898 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578799335 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkStation P360 Tiny (30FA) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkStation P360 Tiny (30FA)
Login