Memory for laptop Lenovo V14 G6 ARP (83V3)
16GB memory for Lenovo V14 G6 ARP (83V3). The memory module has 262 Pin SO DIMM and a voltage of 1,1 volt. You will profit with the high quality RAM expansion of phs memory®, as well as the support of our memory specialists.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 4800MHz |
| JEDEC standard | PC5-38400S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo laptop V... |
| Device series | laptop V... V14 series |
| Device name | V14 G6 ARP (83V3) |
| Memory ex works | 16GB (1x16GB) |
| Maximum memory | 64GB / 32GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | Passend for die folgenden Modelle: 83V30038MB, 83V30038MH, 83V30038ML, etc.
|
Order info
| Item number | SP609059 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169825110 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo V14 G6 ARP (83V3) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo V14 G6 ARP (83V3)
Login