Memory for laptop Lenovo V14 G6 ITN (83M3)
The memory increases the RAM memory of Lenovo V14 G6 ITN (83M3) by 16GB. The memory has 262 Pin SO DIMM and works with a voltage of 1,1 volt. You will profit with the high quality RAM expansion of phs memory®, as well as the support of our memory specialists.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 4800MHz |
| JEDEC standard | PC5-38400S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo laptop V... |
| Device series | laptop V... V14 series |
| Device name | V14 G6 ITN (83M3) |
| Memory ex works | 8GB (1x8GB) |
| Maximum memory | 24GB / 16GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 1 |
| Note | Passend for die folgenden Modelle: 83M30007FR, 83M3000GFR, 83M3000NFR, etc.
|
Order info
| Item number | SP600151 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169739134 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo V14 G6 ITN (83M3) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo V14 G6 ITN (83M3)
Login