Memory for laptop Lenovo V15 G6 ARP (83V4)
The RAM memory expands the memory capacity of Lenovo V15 G6 ARP (83V4) by 16GB. The memory module has 262 Pin SO DIMM and a voltage of 1,1 volt. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 4800MHz |
| JEDEC standard | PC5-38400S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo laptop V... |
| Device series | laptop V... V15 series |
| Device name | V15 G6 ARP (83V4) |
| Memory ex works | 16GB (1x16GB) |
| Maximum memory | 64GB / 32GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | Passend for die folgenden Modelle: 83V40026TX, 83V40026TX, 83V4002FIX, 83V4002FIX, 83V4002FIX, 83V4004JIX, 83V4004JIX, 83V4004JIX, 83V4004KMB, 83V4004KMH, 83V4004KML, etc.
|
Order info
| Item number | SP609067 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169825349 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo V15 G6 ARP (83V4) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo V15 G6 ARP (83V4)
Login