Computer memory Lenovo V15 G6 ITN (83M4)
The memory increases the RAM memory of Lenovo V15 G6 ITN (83M4) by 16GB. The memory module has 262 Pin SO DIMM and a voltage of 1,1 volt. This computer memory was tested by us for Lenovo V15 G6 ITN (83M4). This ensures that this memory expansion can also be utilised together with the original RAM used in V15 G6 ITN (83M4).
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 4800MHz |
| JEDEC standard | PC5-38400S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo laptop V... |
| Device series | laptop V... V15 series |
| Device name | V15 G6 ITN (83M4) |
| Memory ex works | 8GB / 16GB |
| Maximum memory | 32GB / 16GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 1 |
| Note | Passend for die folgenden Modelle: 83M40004EE, 83M40004GE, 83M40004GM, 83M40004IX, 83M40004MD, 83M40004MH, 83M40004SC, 83M40004SP, 83M40005BM, 83M40005EE, 83M40005GE, 83M40005GM, 83M40005IX, 83M40005MB, 83M40005RI, 83M40005SC, 83M40005SP, 83M40006GE, 83M40006GM, 83M40006HV, 83M40006IX, 83M40006MB, 83M40006MH, 83M40006ML, 83M40006PB, 83M40006PG, 83M40007AT, 83M40007FR, 83M40007GE, 83M40007GM, 83M40007HV, 83M40007IX, 83M40007MB, 83M40007MD, 83M40007PG, 83M40007SC, 83M40008AT, 83M40008GE, 83M40008GM, 83M40008IX, 83M40008IX, 83M40008IX, 83M40008ML, 83M40009BM, 83M40009CX, 83M40009EE, 83M40009FR, 83M40009GE, 83M40009GM, 83M40009IX, 83M40009MD, 83M40009PB, 83M40009PG, 83M40009RI, 83M4000AAT, 83M4000ABM, 83M4000ACX, 83M4000AFR, 83M4000AGE, 83M4000AGM, 83M4000AIX, 83M4000AMH, 83M4000AML, 83M4000APG, 83M4000APG, 83M4000ARI, 83M4000BCX, 83M4000BGE, 83M4000BGM, 83M4000BHV, 83M4000BPB, 83M4000BPG, 83M4000BSP, etc.
|
Order info
| Item number | SP581173 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169530144 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo V15 G6 ITN (83M4) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo V15 G6 ITN (83M4)
Login