Memory for printer Triumph Adler DC 6025
The RAM memory expands the memory capacity of Triumph Adler DC 6025 by 1GB. An expansion of the memory of your Triumph AdlerDC 6025 accelerates the flow of complex documents and increases the performance of your printer. The memory module has 144 Pin DIMM and a voltage of 1,8 volt. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your printer upgraded safely.Computer memory - info
| Memory size | 1GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR2 |
| Memory speed | 667MHz |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 144 Pin DIMM |
| Voltage | 1,8 volt |
| Specials | printer memory |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Triumph Adler |
|---|---|
| Device type | Printer |
| Device family | Triumph Adler DC |
| Device series | DC 6000 series |
| Device name | DC 6025 |
| Memory ex works | 512MB non removable |
| Maximum memory | 1,5GB |
| Memory Slots | 1 |
Order info
| Item number | SP125352 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4055069120714 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Triumph Adler DC 6025 |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Triumph Adler DC 6025
Login