Printer memory suitable for HP Color LaserJet Managed E75245
1GB memory for HP Color LaserJet Managed E75245. An expansion of the memory of your HPColor LaserJet Managed E75245 accelerates the flow of complex documents and increases the performance of your printer. The offered memory is a DDR3 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. This memory suits perfectly to your HP Color LaserJet Managed printer.
Computer memory - info
| Memory size | 1GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 800MHz |
| JEDEC standard | PC3L-6400U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 144 Pin DIMM |
| Voltage | 1,35 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | HP |
|---|---|
| Device type | Printer |
| Device family | HP Color LaserJet Managed |
| Device series | Color LaserJet Managed E70000 series |
| Device name | Color LaserJet Managed E75245 |
| Manufacturer Reference No. | E5K48A |
Order info
| Item number | SP354124 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578168032 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with HP Color LaserJet Managed E75245 |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about HP Color LaserJet Managed E75245
Login