printer memory HPColor LaserJet Managed MFP E67660
The memory increases the RAM memory of HP Color LaserJet Managed MFP E67660 by 1GB. An expansion of the memory of your HPColor LaserJet Managed MFP E67660 accelerates the flow of complex documents and increases the performance of your printer. The memory has 144 Pin DIMM and works with a voltage of 1,35 volt. You will profit with the high quality RAM expansion of phs memory®, as well as the support of our memory specialists.
Computer memory - info
| Memory size | 1GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 800MHz |
| JEDEC standard | PC3L-6400U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 144 Pin DIMM |
| Voltage | 1,35 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | HP |
|---|---|
| Device type | Printer |
| Device family | HP Color LaserJet Managed |
| Device series | Color LaserJet Managed MFP E60000 series |
| Device name | Color LaserJet Managed MFP E67660 |
| Manufacturer Reference No. | E5K48A |
Order info
| Item number | SP354094 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578167936 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with HP Color LaserJet Managed MFP E67660 |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about HP Color LaserJet Managed MFP E67660
Login