Printer memory suitable for HP LaserJet Enterprise MFP M527
The memory increases the RAM memory of HP LaserJet Enterprise MFP M527 by 1GB. An expansion of the memory of your HPLaserJet Enterprise MFP M527 accelerates the flow of complex documents and increases the performance of your printer. The memory module has 144 Pin DIMM and a voltage of 1,35 volt. This memory is 100% compatible to HP LaserJet Enterprise MFP M527.Computer memory configuration - HP LaserJet MFP M527 series
Ab Werk sind 1,25GB Printer Memory verbaut.
Dieser memory kann nicht entfernt werden.
Der printer kann maximal 2GB adressieren.
| Modell | Part Nr | max.Ram |
|---|---|---|
| HP LaserJet Enterprise MFP M527dn | F2A76A | 2GB |
| HP LaserJet Enterprise MFP M527f | F2A77A | 2GB |
| HP LaserJet Enterprise Flow MFP M527z | F2A78A | 2GB |
| HP LaserJet Enterprise Flow MFP M527cm | F2A80A | 2,56GB |
| HP LaserJet Enterprise Flow MFP M527c | F2A81A | 2,56GB |
| HP LaserJet Enterprise Flow MFP M527dm | F2A79A |
Computer memory - info
| Memory size | 1GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 800MHz |
| JEDEC standard | PC3L-6400U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 144 Pin DIMM |
| Voltage | 1,35 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | HP |
|---|---|
| Device type | Printer |
| Device family | HP LaserJet Enterprise |
| Device series | LaserJet Enterprise MFP M500 series |
| Device name | LaserJet Enterprise MFP M527 |
| Manufacturer Reference No. | E5K48A |
| Memory ex works | 1,25GB |
| Maximum memory | 2GB |
| Memory Slots | 1 |
Order info
| Item number | SP217135 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4055069851786 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with HP LaserJet Enterprise MFP M527 |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about HP LaserJet Enterprise MFP M527
Login