Memory for printer HP LaserJet Enterprise MFP M528
1GB memory for HP LaserJet Enterprise MFP M528. An expansion of the memory of your HPLaserJet Enterprise MFP M528 accelerates the flow of complex documents and increases the performance of your printer. The memory module has 144 Pin DIMM and a voltage of 1,35 volt. You will profit with the high quality RAM expansion of phs memory®, as well as the support of our memory specialists.Computer memory configuration - HP LaserJet Enterprise MFP M528 series
Ab Werk sind 1,25GB Printer Memory verbaut.
Dieser memory kann nicht entfernt werden.
Der printer kann maximal 2GB adressieren.
| Modell | Part Nr | max.Ram |
|---|---|---|
| LaserJet Enterprise M528dn | 1PV64A | 2,5GB |
| LaserJet Enterprise M528f | 1PV65A | 2,5GB |
| LaserJet Enterprise M528z | 1PV67A | 2,5GB |
Computer memory - info
| Memory size | 1GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 800MHz |
| JEDEC standard | PC3L-6400U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 144 Pin DIMM |
| Voltage | 1,35 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | HP |
|---|---|
| Device type | Printer |
| Device family | HP LaserJet Enterprise |
| Device series | LaserJet Enterprise MFP M500 series |
| Device name | LaserJet Enterprise MFP M528 |
| Manufacturer Reference No. | E5K48A |
| Memory ex works | 1,25GB |
| Maximum memory | 2GB |
| Memory Slots | 1 |
Order info
| Item number | SP301967 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4063369645837 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with HP LaserJet Enterprise MFP M528 |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about HP LaserJet Enterprise MFP M528
Login