Memory for printer HP LaserJet Managed MFP E62555
1GB memory for HP LaserJet Managed MFP E62555. An expansion of the memory of your HPLaserJet Managed MFP E62555 accelerates the flow of complex documents and increases the performance of your printer. The memory module has 144 Pin DIMM and a voltage of 1,35 volt. You will profit with the high quality RAM expansion of phs memory®, as well as the support of our memory specialists.
Computer memory - info
| Memory size | 1GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 800MHz |
| JEDEC standard | PC3L-6400U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 144 Pin DIMM |
| Voltage | 1,35 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | HP |
|---|---|
| Device type | Printer |
| Device family | HP LaserJet Managed |
| Device series | LaserJet Managed MFP E60000 series |
| Device name | LaserJet Managed MFP E62555 |
| Manufacturer Reference No. | E5K48A |
Order info
| Item number | SP354134 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578168636 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with HP LaserJet Managed MFP E62555 |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about HP LaserJet Managed MFP E62555
Login