printer memory HPPageWide Enterprise Color Flow MFP 785zs
Extend the printer memory of your HP PageWide Enterprise Color Flow MFP 785zs with this 1GB DDR3 memory upgrade. An expansion of the memory of your HPPageWide Enterprise Color Flow MFP 785zs accelerates the flow of complex documents and increases the performance of your printer. The memory has 144 Pin DIMM and works with a voltage of 1,35 volt. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.Computer memory configuration - HP PageWide Enterprise Color Flow MFP 785zs series
Ab Werk sind 1536MB Printer Memory verbaut. Dieser memory kann nicht entfernt werden. Der printer kann maximal 2560MB adressieren.
| Modell | Part Nr | max.Ram |
|---|---|---|
| PageWide Enterprise Color Flow MFP 785zs | J7Z12A | 2,5GB |
Computer memory - info
| Memory size | 1GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 800MHz |
| JEDEC standard | PC3L-6400U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 144 Pin DIMM |
| Voltage | 1,35 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | HP |
|---|---|
| Device type | Printer |
| Device family | HP PageWide Enterprise Color |
| Device series | PageWide Enterprise Color 780 series |
| Device name | PageWide Enterprise Color Flow MFP 785zs |
| Manufacturer Reference No. | E5K48A |
| Memory ex works | 1,5GB |
| Maximum memory | 2,5GB |
| Memory Slots | 1 |
Order info
| Item number | SP266395 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4063369350601 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with HP PageWide Enterprise Color Flow MFP 785zs |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about HP PageWide Enterprise Color Flow MFP 785zs
Login