Printer memory suitable for HP PageWide Enterprise Color MFP 780dns
The RAM memory expands the memory capacity of HP PageWide Enterprise Color MFP 780dns by 1GB. An expansion of the memory of your HPPageWide Enterprise Color MFP 780dns accelerates the flow of complex documents and increases the performance of your printer. The offered memory is a DDR3 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your printer upgraded safely.Computer memory configuration - HP PageWide Enterprise Color 780 series
Ab Werk sind 1536MB Printer Memory verbaut. Dieser memory kann nicht entfernt werden. Der printer kann maximal 2560MB adressieren.
| Modell | Part Nr | max.Ram |
|---|---|---|
| PageWide Enterprise Color MFP 780dns | J7Z10A | 2,5GB |
Computer memory - info
| Memory size | 1GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 800MHz |
| JEDEC standard | PC3L-6400U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 144 Pin DIMM |
| Voltage | 1,35 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | HP |
|---|---|
| Device type | Printer |
| Device family | HP PageWide Enterprise Color |
| Device series | PageWide Enterprise Color 780 series |
| Device name | PageWide Enterprise Color MFP 780dns |
| Manufacturer Reference No. | E5K48A |
| Memory ex works | 1,5GB |
| Maximum memory | 2,5GB |
| Memory Slots | 1 |
Order info
| Item number | SP266396 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4063369350618 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with HP PageWide Enterprise Color MFP 780dns |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about HP PageWide Enterprise Color MFP 780dns
Login