printer memory HPPageWide Managed Color MFP P77440
1GB memory for HP PageWide Managed Color MFP P77440. An expansion of the memory of your HPPageWide Managed Color MFP P77440 accelerates the flow of complex documents and increases the performance of your printer. The memory has 144 Pin DIMM and works with a voltage of 1,35 volt. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.
Computer memory - info
| Memory size | 1GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 800MHz |
| JEDEC standard | PC3L-6400U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 144 Pin DIMM |
| Voltage | 1,35 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | HP |
|---|---|
| Device type | Printer |
| Device family | HP PageWide Managed Color |
| Device series | PageWide Managed Color MFP P70000 series |
| Device name | PageWide Managed Color MFP P77440 |
| Manufacturer Reference No. | E5K48A |
Order info
| Item number | SP353916 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578166267 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with HP PageWide Managed Color MFP P77440 |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about HP PageWide Managed Color MFP P77440
Login