Memory for printer Kyocera Ecosys M3860idn
1GB memory for Kyocera Ecosys M3860idn. An expansion of the memory of your KyoceraEcosys M3860idn accelerates the flow of complex documents and increases the performance of your printer. The memory module has 144 Pin DIMM and a voltage of 1,35 volt. You will profit with the high quality RAM expansion of phs memory®, as well as the support of our memory specialists.
Computer memory - info
| Memory size | 1GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 1333MHz |
| JEDEC standard | PC3L-10600U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 144 Pin DIMM |
| Voltage | 1,35 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Kyocera |
|---|---|
| Device type | Printer |
| Device family | Kyocera Ecosys |
| Device series | Ecosys M3800 series |
| Device name | Ecosys M3860idn |
| Manufacturer Reference No. | MD3-1024 |
| Memory ex works | 1GB non removable |
| Maximum memory | 3GB |
| Memory Slots | 1 |
Order info
| Item number | SP326952 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4063369900233 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Kyocera Ecosys M3860idn |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Kyocera Ecosys M3860idn
Login