Memory for printer Kyocera Ecosys M3860idnf
The RAM memory expands the memory capacity of Kyocera Ecosys M3860idnf by 1GB. An expansion of the memory of your KyoceraEcosys M3860idnf accelerates the flow of complex documents and increases the performance of your printer. The memory module has 144 Pin DIMM and a voltage of 1,35 volt. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your printer upgraded safely.Computer memory - info
| Memory size | 1GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 1333MHz |
| JEDEC standard | PC3L-10600U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 144 Pin DIMM |
| Voltage | 1,35 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Kyocera |
|---|---|
| Device type | Printer |
| Device family | Kyocera Ecosys |
| Device series | Ecosys M3800 series |
| Device name | Ecosys M3860idnf |
| Manufacturer Reference No. | MDDR3-1GB |
| Memory ex works | 1GB |
| Maximum memory | 3GB |
| Memory Slots | 1 |
Order info
| Item number | SP326954 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4063369900257 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Kyocera Ecosys M3860idnf |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Kyocera Ecosys M3860idnf
Login