Printer memory suitable for Olivetti d-COLOR P2126
The RAM memory expands the memory capacity of Olivetti d-COLOR P2126 by 1GB. An expansion of the memory of your Olivettid-COLOR P2126 accelerates the flow of complex documents and increases the performance of your printer. The offered memory is a DDR3 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your printer upgraded safely.Computer memory - info
| Memory size | 1GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 1333MHz |
| JEDEC standard | PC3L-10600U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 144 Pin DIMM |
| Voltage | 1,35 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Olivetti |
|---|---|
| Device type | Printer |
| Device family | Olivetti d-Color |
| Device series | d-Color P2000 series |
| Device name | d-COLOR P2126 |
| Memory ex works | 512MB non removable |
| Maximum memory | 1,5GB |
| Memory Slots | 1 |
Order info
| Item number | SP242904 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4063369106734 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Olivetti d-COLOR P2126 |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Olivetti d-COLOR P2126
Login