Memory for printer Triumph Adler P-3527w MFP
1GB memory for Triumph Adler P-3527w MFP. An expansion of the memory of your Triumph AdlerP-3527w MFP accelerates the flow of complex documents and increases the performance of your printer. The offered memory is a DDR3 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your printer upgraded safely.The perfect computer memory for P-3527w MFP
512MB of memory are permanently installed ex works.
1 slot is available for memory expansion
.
Mit dem 1GB memory kann der Computer memory auf insgesamt 1,5GB aufgerüstet werden.
Die Erweiterung des printer memorys auf 1,5GB ermöglicht die Verarbeitung großer Druckdateien.
Computer memory - info
| Memory size | 1GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 1333MHz |
| JEDEC standard | PC3L-10600U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 144 Pin DIMM |
| Voltage | 1,35 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Triumph Adler |
|---|---|
| Device type | Printer |
| Device family | Triumph Adler Multifunctional System |
| Device series | Multifunctional System P-3000 series |
| Device name | P-3527w MFP |
| Memory ex works | 512MB non removable |
| Maximum memory | 1,5GB |
| Memory Slots | 1 |
Order info
| Item number | SP232030 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4055069997699 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Triumph Adler P-3527w MFP |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Triumph Adler P-3527w MFP
Login