Memory for printer HP LaserJet Enterprise Flow MFP M630
2GB memory for HP LaserJet Enterprise Flow MFP M630. An expansion of the memory of your HPLaserJet Enterprise Flow MFP M630 accelerates the flow of complex documents and increases the performance of your printer. The offered memory is a DDR2 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.Computer memory configuration - HP LaserJet Enterprise Flow M630
Die memory können in beliebiger Kombination eingesetzt werden.
Ein 512MB memory steckt im memorysteckplatz der ersetzt werden kann durch einen 2GB memory. Der printer kann maximal 2GB adressieren.
|
Description |
max.Ram |
|---|---|
| LaserJet Enterprise Flow MFP M630zm | 2048MB |
| LaserJet Enterprise Flow MFP M630zm | 2048MB |
Computer memory - info
| Memory size | 2GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR2 |
| Memory speed | 800MHz |
| JEDEC standard | PC2-6400S |
| Rank | 2Rx8 |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 200 Pin DIMM |
| Voltage | 1,8 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | HP |
|---|---|
| Device type | Printer |
| Device family | HP LaserJet |
| Device series | LaserJet 630 series |
| Device name | LaserJet Enterprise Flow MFP M630 |
| Manufacturer Reference No. | B3G85-67909, B3G84-67909 |
| Memory ex works | 1GB |
| Maximum memory | 2GB |
| Memory Slots | 1 |
Order info
| Item number | SP218013 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4055069860375 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with HP LaserJet Enterprise Flow MFP M630 |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about HP LaserJet Enterprise Flow MFP M630
Login