Printer memory suitable for HP LaserJet Enterprise MFP M830
The RAM memory expands the memory capacity of HP LaserJet Enterprise MFP M830 by 2GB. An expansion of the memory of your HPLaserJet Enterprise MFP M830 accelerates the flow of complex documents and increases the performance of your printer. The memory has 200 Pin DIMM and works with a voltage of 1,8 volt. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.Computer memory configuration - HP LaserJet Enterprise M830
Die memory können in beliebiger Kombination eingesetzt werden.
512MB of memory are permanently installed ex works.
Dieser memory kann nicht entfernt werden.
Ein 1GB memory steckt im memorysteckplatz, der ersetzt werden kann durch einen 2GB memory. Der printer kann maximal 2GB adressieren.
|
HP LaserJet Enterprise flow M830 MFP |
Part Nr | max.Ram |
|---|---|---|
| M830z | CF367A | 2048MB |
| M830z (with NFC & Wireless Direct) | D7P68A | 2048MB |
Computer memory - info
| Memory size | 2GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR2 |
| Memory speed | 800MHz |
| JEDEC standard | PC2-6400S |
| Rank | 2Rx8 |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 200 Pin DIMM |
| Voltage | 1,8 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | HP |
|---|---|
| Device type | Printer |
| Device family | HP LaserJet Enterprise |
| Device series | LaserJet Enterprise M830 series |
| Device name | LaserJet Enterprise MFP M830 |
| Manufacturer Reference No. | B3G84-67909 |
| Memory ex works | 512MB non removable, 1GB removable |
| Maximum memory | 2GB |
| Memory Slots | 1 |
Order info
| Item number | SP265225 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4063369336889 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with HP LaserJet Enterprise MFP M830 |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about HP LaserJet Enterprise MFP M830
Login