Memory for storage/NAS QNAP TS-459U-SP
Expand the memory of your QNAP TS-459U-SP by 2GB. The memory has 200 Pin DIMM and works with a voltage of 1,8 volt. This memory is 100% compatible to QNAP TS-459U-SP.Computer memory - info
| Memory size | 2GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR2 |
| Memory speed | 800MHz |
| JEDEC standard | PC2-6400S |
| Rank | 2Rx8 |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 200 Pin DIMM |
| Voltage | 1,8 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | QNAP |
|---|---|
| Device type | Storage/NAS |
| Device family | QNAP NAS TS |
| Device series | NAS TS TS-x59U series |
| Device name | TS-459U-SP |
| Memory ex works | 1GB |
| Maximum memory | 2GB |
| Memory Slots | 1 |
Order info
| Item number | SP146748 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4055069216264 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with QNAP TS-459U-SP |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about QNAP TS-459U-SP
Login