Computer memory QNAP TS-509 Pro
2GB memory for QNAP TS-509 Pro. The memory has 200 Pin DIMM and works with a voltage of 1,8 volt. This memory suits perfectly to your QNAP NAS TS storage/NAS.Computer memory - info
| Memory size | 2GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR2 |
| Memory speed | 667MHz |
| JEDEC standard | PC2-5300S |
| Rank | 2Rx8 |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 200 Pin DIMM |
| Voltage | 1,8 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | QNAP |
|---|---|
| Device type | Storage/NAS |
| Device family | QNAP NAS TS |
| Device series | NAS TS TS-x09 Pro series |
| Device name | TS-509 Pro |
| Memory ex works | 1GB |
| Maximum memory | 4GB |
| Memory Slots | 2 |
Order info
| Item number | SP146811 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4055069216868 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with QNAP TS-509 Pro |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about QNAP TS-509 Pro
Login