Computer memory Sophos ASG 425 rev. 3
2GB memory for Sophos ASG 425 rev. 3. The offered memory is a DDR2 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. This memory is 100% compatible to Sophos ASG 425 rev. 3.Computer memory - info
| Memory size | 2GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR2 |
| Memory speed | 667MHz |
| JEDEC standard | PC2-5300U |
| Rank | 2Rx8 |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 240 Pin DIMM |
| Voltage | 1,8 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Sophos |
|---|---|
| Device type | Firewall |
| Device family | Sophos ASG |
| Device series | ASG 425 series |
| Device name | ASG 425 rev. 3 |
| Memory ex works | 2GB |
| Maximum memory | 4GB |
| Memory Slots | 2 |
Order info
| Item number | SP128295 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4055069140378 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Sophos ASG 425 rev. 3 |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Sophos ASG 425 rev. 3
Login