Memory for storage/NAS Asustor AS-606T
2GB memory for Asustor AS-606T. The memory has 204 Pin DIMM and works with a voltage of 1,5 volt. This memory is 100% compatible to Asustor AS-606T.
Computer memory - info
| Memory size | 2GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 1066MHz |
| JEDEC standard | PC3-8500S |
| Rank | 1Rx8 |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 204 Pin DIMM |
| Voltage | 1,5 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Asustor |
|---|---|
| Device type | Storage/NAS |
| Device family | Asustor AS |
| Device series | AS AS600 series |
| Device name | AS-606T |
| Memory ex works | 1GB non removable |
| Maximum memory | 5GB / 3GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 1 |
Order info
| Item number | SP152636 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4055069258813 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Asustor AS-606T |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Asustor AS-606T
Login