printer memory DellB5460dn
Extend the printer memory of your Dell B5460dn with this 2GB DDR3 memory upgrade. An expansion of the memory of your DellB5460dn accelerates the flow of complex documents and increases the performance of your printer. The memory has 204 Pin DIMM and works with a voltage of 1,35 volt. You will profit with the high quality RAM expansion of phs memory®, as well as the support of our memory specialists.Computer memory - info
| Memory size | 2GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 1333MHz |
| JEDEC standard | PC3L-10600S |
| Rank | 1Rx8 |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 204 Pin DIMM |
| Voltage | 1,35 volt |
| Specials | printer memory |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Dell |
|---|---|
| Device type | Printer |
| Device family | Dell Laser Printer |
| Device series | Laser Printer B5000 series |
| Device name | B5460dn |
| Memory ex works | 512MB non removable |
| Maximum memory | 2,5GB |
| Memory Slots | 1 |
Order info
| Item number | SP261013 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4063369294608 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Dell B5460dn |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Dell B5460dn
Login