Memory for printer Dell B5465dnf
Extend the printer memory of your Dell B5465dnf with this 2GB DDR3 memory upgrade. An expansion of the memory of your DellB5465dnf accelerates the flow of complex documents and increases the performance of your printer. The offered memory is a DDR3 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.
Computer memory - info
| Memory size | 2GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 1333MHz |
| JEDEC standard | PC3L-10600S |
| Rank | 1Rx8 |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 204 Pin DIMM |
| Voltage | 1,35 volt |
| Specials | printer memory |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Dell |
|---|---|
| Device type | Printer |
| Device family | Dell Laser Printer |
| Device series | Laser Printer B5000 series |
| Device name | B5465dnf |
| Memory ex works | 1GB non removable, 2GB removable |
| Maximum memory | 3GB |
| Memory Slots | 1 |
Order info
| Item number | SP261077 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4063369295247 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Dell B5465dnf |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Dell B5465dnf
Login