Memory for printer HP Color LaserJet Enterprise M652
The memory increases the RAM memory of HP Color LaserJet Enterprise M652 by 2GB. An expansion of the memory of your HPColor LaserJet Enterprise M652 accelerates the flow of complex documents and increases the performance of your printer. The memory has 144 Pin DIMM and works with a voltage of 1,5 volt. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your printer upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 2GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 800MHz |
| JEDEC standard | PC3-6400U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 144 Pin DIMM |
| Voltage | 1,5 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | HP |
|---|---|
| Device type | Printer |
| Device family | HP Color LaserJet Enterprise |
| Device series | Color LaserJet Enterprise M600 series |
| Device name | Color LaserJet Enterprise M652 |
| Manufacturer Reference No. | E5K49A |
| Maximum memory | 2GB |
| Memory Slots | 1 |
Order info
| Item number | SP354107 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578168230 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with HP Color LaserJet Enterprise M652 |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about HP Color LaserJet Enterprise M652
Login