Printer memory suitable for HP Color LaserJet Managed E67550
Extend the printer memory of your HP Color LaserJet Managed E67550 with this 2GB DDR3 memory upgrade. An expansion of the memory of your HPColor LaserJet Managed E67550 accelerates the flow of complex documents and increases the performance of your printer. The memory has 144 Pin DIMM and works with a voltage of 1,5 volt. This memory suits perfectly to your HP Color LaserJet Managed printer.
Computer memory - info
| Memory size | 2GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 800MHz |
| JEDEC standard | PC3-6400U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 144 Pin DIMM |
| Voltage | 1,5 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | HP |
|---|---|
| Device type | Printer |
| Device family | HP Color LaserJet Managed |
| Device series | Color LaserJet Managed E60000 series |
| Device name | Color LaserJet Managed E67550 |
| Manufacturer Reference No. | E5K49A |
Order info
| Item number | SP354099 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578168193 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with HP Color LaserJet Managed E67550 |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about HP Color LaserJet Managed E67550
Login