Memory for printer HP LaserJet Enterprise M856dn
2GB memory for HP LaserJet Enterprise M856dn. An expansion of the memory of your HPLaserJet Enterprise M856dn accelerates the flow of complex documents and increases the performance of your printer. The memory module has 144 Pin DIMM and a voltage of 1,5 volt. This memory is 100% compatible to HP LaserJet Enterprise M856dn.Computer memory - info
| Memory size | 2GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 800MHz |
| JEDEC standard | PC3-6400U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 144 Pin DIMM |
| Voltage | 1,5 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | HP |
|---|---|
| Device type | Printer |
| Device family | HP LaserJet Enterprise |
| Device series | LaserJet Enterprise M800 series |
| Device name | LaserJet Enterprise M856dn |
| Manufacturer Reference No. | E5K49A |
| Memory ex works | 1,5GB |
| Maximum memory | 3,5GB |
| Memory Slots | 1 |
Order info
| Item number | SP454389 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169360925 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with HP LaserJet Enterprise M856dn |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about HP LaserJet Enterprise M856dn
Login