printer memory HPLaserJet Enterprise MFP M634
2GB memory for HP LaserJet Enterprise MFP M634. An expansion of the memory of your HPLaserJet Enterprise MFP M634 accelerates the flow of complex documents and increases the performance of your printer. The memory has 144 Pin DIMM and works with a voltage of 1,5 volt. This memory suits perfectly to your HP LaserJet Enterprise printer.
Computer memory - info
| Memory size | 2GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 800MHz |
| JEDEC standard | PC3-6400U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 144 Pin DIMM |
| Voltage | 1,5 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | HP |
|---|---|
| Device type | Printer |
| Device family | HP LaserJet Enterprise |
| Device series | LaserJet Enterprise MFP M600 series |
| Device name | LaserJet Enterprise MFP M634 |
| Manufacturer Reference No. | E5K49A |
Order info
| Item number | SP354114 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578168247 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with HP LaserJet Enterprise MFP M634 |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about HP LaserJet Enterprise MFP M634
Login