Memory for printer HP LaserJet Enterprise MFP M635
The RAM memory expands the memory capacity of HP LaserJet Enterprise MFP M635 by 2GB. An expansion of the memory of your HPLaserJet Enterprise MFP M635 accelerates the flow of complex documents and increases the performance of your printer. The offered memory is a DDR3 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. This memory suits perfectly to your HP LaserJet Enterprise printer.
Computer memory - info
| Memory size | 2GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 800MHz |
| JEDEC standard | PC3-6400U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 144 Pin DIMM |
| Voltage | 1,5 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | HP |
|---|---|
| Device type | Printer |
| Device family | HP LaserJet Enterprise |
| Device series | LaserJet Enterprise MFP M600 series |
| Device name | LaserJet Enterprise MFP M635 |
| Manufacturer Reference No. | E5K49A |
Order info
| Item number | SP354115 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578168254 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with HP LaserJet Enterprise MFP M635 |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about HP LaserJet Enterprise MFP M635
Login