printer memory HPLaserJet Managed MFP E62565
Extend the printer memory of your HP LaserJet Managed MFP E62565 with this 2GB DDR3 memory upgrade. An expansion of the memory of your HPLaserJet Managed MFP E62565 accelerates the flow of complex documents and increases the performance of your printer. The memory module has 144 Pin DIMM and a voltage of 1,5 volt. This memory is 100% compatible to HP LaserJet Managed MFP E62565.
Computer memory - info
| Memory size | 2GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 800MHz |
| JEDEC standard | PC3-6400U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 144 Pin DIMM |
| Voltage | 1,5 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | HP |
|---|---|
| Device type | Printer |
| Device family | HP LaserJet Managed |
| Device series | LaserJet Managed MFP E60000 series |
| Device name | LaserJet Managed MFP E62565 |
| Manufacturer Reference No. | E5K49A |
Order info
| Item number | SP354137 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578169169 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with HP LaserJet Managed MFP E62565 |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about HP LaserJet Managed MFP E62565
Login