Printer memory suitable for HP LaserJet Managed MFP E62575
2GB memory for HP LaserJet Managed MFP E62575. An expansion of the memory of your HPLaserJet Managed MFP E62575 accelerates the flow of complex documents and increases the performance of your printer. The memory has 144 Pin DIMM and works with a voltage of 1,5 volt. This memory is 100% compatible to HP LaserJet Managed MFP E62575.
Computer memory - info
| Memory size | 2GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 800MHz |
| JEDEC standard | PC3-6400U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 144 Pin DIMM |
| Voltage | 1,5 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | HP |
|---|---|
| Device type | Printer |
| Device family | HP LaserJet Managed |
| Device series | LaserJet Managed MFP E60000 series |
| Device name | LaserJet Managed MFP E62575 |
| Manufacturer Reference No. | E5K49A |
Order info
| Item number | SP354139 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578169176 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with HP LaserJet Managed MFP E62575 |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about HP LaserJet Managed MFP E62575
Login