Memory for printer HP LaserJet Managed MFP E72430
The memory increases the RAM memory of HP LaserJet Managed MFP E72430 by 2GB. An expansion of the memory of your HPLaserJet Managed MFP E72430 accelerates the flow of complex documents and increases the performance of your printer. The offered memory is a DDR3 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. This memory suits perfectly to your HP LaserJet Managed printer.
Computer memory - info
| Memory size | 2GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 800MHz |
| JEDEC standard | PC3-6400U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 144 Pin DIMM |
| Voltage | 1,5 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | HP |
|---|---|
| Device type | Printer |
| Device family | HP LaserJet Managed |
| Device series | LaserJet Managed MFP E70000 series |
| Device name | LaserJet Managed MFP E72430 |
| Manufacturer Reference No. | E5K49A |
Order info
| Item number | SP354141 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578169190 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with HP LaserJet Managed MFP E72430 |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about HP LaserJet Managed MFP E72430
Login