Memory for printer HP PageWide Managed Color MFP P77950
The memory increases the RAM memory of HP PageWide Managed Color MFP P77950 by 2GB. An expansion of the memory of your HPPageWide Managed Color MFP P77950 accelerates the flow of complex documents and increases the performance of your printer. The offered memory is a DDR3 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.
Computer memory - info
| Memory size | 2GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 800MHz |
| JEDEC standard | PC3-6400U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 144 Pin DIMM |
| Voltage | 1,5 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | HP |
|---|---|
| Device type | Printer |
| Device family | HP PageWide Managed Color |
| Device series | PageWide Managed Color MFP P70000 series |
| Device name | PageWide Managed Color MFP P77950 |
| Manufacturer Reference No. | E5K49A |
Order info
| Item number | SP353913 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578167875 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with HP PageWide Managed Color MFP P77950 |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about HP PageWide Managed Color MFP P77950
Login