printer memory HPPageWide Managed Color P75250
Extend the printer memory of your HP PageWide Managed Color P75250 with this 2GB DDR3 memory upgrade. An expansion of the memory of your HPPageWide Managed Color P75250 accelerates the flow of complex documents and increases the performance of your printer. The offered memory is a DDR3 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.
Computer memory - info
| Memory size | 2GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 800MHz |
| JEDEC standard | PC3-6400U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 144 Pin DIMM |
| Voltage | 1,5 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | HP |
|---|---|
| Device type | Printer |
| Device family | HP PageWide Managed Color |
| Device series | PageWide Managed Color P70000 series |
| Device name | PageWide Managed Color P75250 |
| Manufacturer Reference No. | E5K49A |
Order info
| Item number | SP353924 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578167912 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with HP PageWide Managed Color P75250 |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about HP PageWide Managed Color P75250
Login