Printer memory suitable for Lexmark MS810n
The memory increases the RAM memory of Lexmark MS810n by 2GB. An expansion of the memory of your LexmarkMS810n accelerates the flow of complex documents and increases the performance of your printer. The memory has 204 Pin DIMM and works with a voltage of 1,35 volt. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.Computer memory - info
| Memory size | 2GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR3 |
| Memory speed | 1333MHz |
| JEDEC standard | PC3L-10600S |
| Rank | 1Rx8 |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 204 Pin DIMM |
| Voltage | 1,35 volt |
| Specials | printer memory |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lexmark |
|---|---|
| Device type | Printer |
| Device family | Lexmark Laser |
| Device series | Laser MS810 series |
| Device name | MS810n |
| Manufacturer Reference No. | 57X9012, DDR3x32 |
| Memory ex works | 512MB non removable |
| Maximum memory | 2,5GB |
| Memory Slots | 1 |
Order info
| Item number | SP129596 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4055069150520 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lexmark MS810n |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lexmark MS810n
Login